הדברת ג'וקים

הדברת ג'וקים

בעיה נפוצה כמעט בכל בית, ישנם סוגים שונים של תיקנים.גם לזכר וגם לנקבה כנפיים המאפשרות להם להגיע לביתנו בתעופה. תיקנים אמריקאים נכנסים דרך ביבים או דרך החלון. ג'וקים המגיעים אלינו דרך הביוב מעבירים לנו ולחיות המחמד שלנו מחלות ע"י הפרשות, בכך הם מזהמים את המזון, כלי האוכל בבית, ואת המשטחים עליהם אנו אוכלים.

עיקר פעילותם של הטיקנים היא בלילה. הם מסתתרים במקומות לחים וחמים. תודות למבנה גופם הדק, הם יכולים להסתתר בתוך סדקים שונים בבית.  נקבת הג'וק מטילה "תיק ביצה", שבכל תיק בוקעים 16-18 ג'וקים. מספר ההטלות לנקבת הג'וק עומדת על 15 הטלות לערך בשנה.

מחזור חיים של ג'וק יכול להימשך ששה חודשים עד שלוש שנים.  בבית מסייעת בהרחקתם למשך כשנה. הרחקתם אומנם אינה מבטיחה שג'וקים לא יכנסו לביתכם, אך היא אכן גורמת לכך שכעשרים דקות לאחר שהג'וק נכנס לבית, הוא מת. בכך ההדברה מונעת הטלה והמשכיות של מזיקים בבית .תיקן גרמני ( blatella germanica  )צבעו חום בהיר, אורכו מגיע עד כ- 1.5 ס"מ . סימן ההיכר שלו הוא שני פסי אורך כהים ומקבילים. למרות שגם לזכר וגם לנקבה יש כנפיים, הם עפים לעתים רחוקות. מין זה מתרבה וחי במשך כל השנה בבתים. מקום ההתרבות שלו הוא מתחת לשולחנות, בין ארונות, בסדקים ובמקומות חמים, כמו מכונת קפה, מיקרוגל וכד'.
לבתים הוא מגיע בדרך כלל עם מזון או חפצים נגועים.

הג'וק הגרמני מטריד בעיקר בעצם נוכחותו הבלתי רצויה, שלא כמו הג'וק האמריקאי שעלול לגרום לזיהום האוכל וכלי האוכל ע"י הפרשותיו.   

יתרונות בביצוע ההדברות

ניתן להדביר בקלות בעזרת שלושת המדבירים. אנו משתמשים בחומרים טבעיים כשעושים הדברת ג'וקים המבטיחים את בריאות בני הבית והרחקת הג'וקים לשנה לאחר ההדברה, במחירים אטרקטיביים ושירות מצויין.

קרא עוד: הדברת מזיקים